İstanbul Antalya otobüs bileti

İSTANBUL ANTALYA OTOBÜS BİLETİ İNTERNETTEN

            İstanbul Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Haliyle otobüs seferlerinin en fazla gerçekleştiği şehir de İstanbul’dur. İstanbul’dan diğer tüm şehirlere aktarma olmaksızın yolculuk yapmak mümkündür. 13 milyon kişinin yaşadığı İstanbul’da gün içinde yüzlerce otobüs seferi düzenlenmektedir. En çok otobüs seferi düzenlenen şehirler İzmit Ankara İzmir Bursa ve Antalya’dır. İki yakadan oluşan İstanbul’dan bu şehirlere otobüsle yolculuk yapabilmek için önce şehir içinden geçip feribot kullanmak gerekebilmektedir. Gerek İstanbul trafiği gerekse feribot trafiği yolculuk süresini etkileyebilmektedir. Bu sebeple İstanbul’dan diğer şehirlere yapılan yolculuklar trafik ve feribot yoğunluğuna bağlı olmak koşuluyla uzun sürebilmektedir. Yolculuğun uzunluğu varış noktası olan şehre giderken geçilen yolun yapısına da bağlıdır.

İstanbuldan Antalyaya otobüs bileti

            İstanbul Antalya arasındaki mesafe otobüs yolculuğunun başladığı yakaya bağlı olarak değişebilmektedir. Ortalama varış süresi 11 saattir. İki şehir arasında otobüs yolculuğu imkanı sunan yani otobüs seferleri bulunan 10’a yakın otobüs firması vardır.Aktarmasız İstanbul – Antalya seferi düzenleyen firmalar Ulusoy Turizm Pamukkale Turizm Nilüfer Turizm Kamil Koç Turizm ve Isparta Turizm’dir. İstanbul’dan Antalya’ya en fazla sefer düzenleyen otobüs firmaları bunlardır. Ancak Bursa aktarmalı otobüs seferi düzenleyen firmalar da vardır. Pamukkale Turizm Uludağ Seyahat ve Kütahyalılar Turizm aktarmalı İstanbul seferi düzenleyen firmalara örnek gösterilebilir. Yolculuk süresi aktarmalı seferlerde 12 saati bulabilmektedir.

            Antalya otobüs bileti almak isteyen bir kişinin 10’un üzerinde firmadan bilet alma seçeneği vardır. İstanbul – Antalya otobüs bileti fiyatları firmadan firmaya değişebilmektedir. Otobüs bileti genellikle otogardan ya da otobüs firmalarının bilet satış noktalarından temin edilmektedir. Ancak internetten temin edilen İstanbul – Antalya otobüs bileti bilet satış noktalarından alınan otobüs bileti fiyatlarından daha ucuzdur. Çünkü internet üzerinden satılan biletlerde işçilik maliyeti vs. yoktur. İnternetten alışveriş yapmanın çok sıklaştığı günümüzde otobüs firmaları da online satış yapmaktadır.

Antalyadan İstanbula otobüs bileti

Antalya otobüs bileti fiyatları firmadan firmaya değişebildiği gibi kalkış saatine göre de değişebilmektedir. İstanbul – Antalya yolculuğu yaklaşık 11 saat sürdüğü için gece seferleri düzenlenmektedir. İstanbul’dan Antalya’ya gitmek için düzenlenen seferler genellikle akşam saatinde düzenlenmektedir. Akşam 10’da başlanan yolculuk sabah saatlerinde tamamlanmaktadır; ancak akşam 10 haricinde seferler de düzenlenebilmektedir. Daha sonraki seferlerin bilet fiyatları daha ucuz olabilmektedir.

İstanbul Antalya otobüs bileti fiyatı 50 TL ile 75 TL arasında değişebilmektedir. Otobüs firmasının hizmet kalitesine ve fiyat politikalarına göre bilet fiyatlarında farklılıklar görülebilmektedir. Ancak uçak bileti fiyatlarıyla karşılaştırıldığında otobüs seferlerinin daha uygun olduğu görülmektedir. http://www.ucuztikobilet.com/ Otobüs bileti fiyatlarına örnek vermek gerekirse; Kamil Koç Turizm normal 70 indirimli 65 TL Nilüfer Turizm normal fiyat 65 indirimli 60 TL’dir. Antalya otobüs bileti almak isteyen bir kişi bileti internetten aldığında ortalama 5 TL indirim kazanmaktadır. Ayrıca aynı otobüs firmasıyla seyahat edenlerin edinebileceği bir indirim kartını kullanmak da avantajlı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *