Kayseri İstanbul otobüs bileti

KAYSERİ’DEN İSTANBUL’A

                     Kayseri İstanbul arası sefer yapan yerel otobüs firmaların yanı sıra birkaç tane de İstanbul güzergâhı üzerinde Kayseri olan firma bulunmaktadır. Daha çok Kayseri merkezli çalışan ve yerel olan firmanın otobüs bileti satışında daha etkili olduğu görülmektedir.

                    Kayseri İstanbul arası mesafe7697 km ve otobüs yolculuğu süresi 9saat 13 dakikadır. Otobüs firmalarının çok fazla olmadığı söylenebilir. Fakat tek firmanın da hâkim olduğu söylenemez. Biraz olsun rekabetin etkisi otobüs bileti fiyatlarına da yansımaktadır. Kayseri İstanbul otobüs bileti fiyatı 48tl ile 50tl civarında değişmektedir. Bu değişkenliğin sebebi rekabetin etkisidir. Kayseri İstanbul arası sefer yapan firmalar konforlu bir yolculuk sağlamak açısından da birbirleriyle yarışıyorlar. Otobüsler de yolculara verilen hizmet televizyon internet gibi imkânların da artmasıyla yolcuları memnun ediyor. Bu açıdan birçok yolcu hangi firmanın daha konforlu olduğunu ve daha iyi hizmet verdiğini iyi inceleyerek seçici davranıyor. Otobüs bileti alırken bu faktörler önemli rol oynuyor.

Kayseri ‘den İstanbul’a giderken yolcular yol boyunca uyumuyorlarsa eğer kendilerini meşgul edecek bir şeylerle uğraşıyorlar. Bu uğraşlar otobüs firmalarının yolcularına sağladıkları imkânlardır. İşte bu imkânlar doğrultusunda yolcular bilete ödedikleri parayı çok pahalı görmüyorlar. Televizyon internet bağlantısı video ve müzik gibi hizmetlerin yolcuya verildiği otobüs firmaları öncelikle tercih edilmektedir. Kayseri İstanbul otobüs bileti fiyatlarını ya da müşterinin hangi firmayı tercih edeceğini de bunlar belirliyor. Yolcular öncelikli olarak 9 saatten fazla sürecek olan yolculuğu rahat bir şekilde geçirmeyi istiyorlar. Bu yüzden verilen hizmeti önemsiyorlar. Artık küçük yerel firmalar bile bunu göz önünde tutarak kendilerini yeniliyorlar.

Yolcuların beklentilerini karşılamaya çalışıyorlar. Yalnızca otobüslerin içini konforlu hale getirmekle kalmıyorlar yolculara daha fazlasını da sağlıyorlar. İnternet üzerinden bilet satışları buna bir örnektir. Neredeyse her firma artık internet üzerinden bilet satışı yapıyor. Yolcuların evlerinde istedikleri saatte dışarıya bile çıkmadan bilet alabileceği bu imkânı sağlıyorlar. Kayseri ‘den İstanbul ‘a giderken tercih edeceğiniz neredeyse bütün otobüs firmaları bu hizmeti de sağlamaktadırlar. Yapacağınız yolculuğun biletini istediğiniz gibi internet üzerinden ya da terminalden alabilirsiniz.

Kayseri’den İstanbul’a otobüs biletinin her firma için ayrı ayrı sorgulayabilirsiniz. Kayseri İstanbul otobüs bileti fiyatlarını sefer saatlerini ve hangi firmaların seferinin olduğuna internetten rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Neredeyse her firmanın kendine ait internet sitesi var. Bu siteler üzerinden gideceğiniz yeri gideceğiniz tarihi ve saati yazarak seferleri sorgulayabilirsiniz. Kayseri’den İstanbul’a giden bütün otobüs firmalarının da internet siteleri üzerinden seferlerini sorgulaya bilirsiniz. Size uygun gün ve saati seçerek istediğiniz bilet fiyatına istediğiniz firmayla rahatça yolculuk edebilirsiniz. Firmalar bütün bu imkânları yolcularını rahat ettirmek ve rekabet ortamında bir adım öne çıkabilmek için sağlıyorlar. Yolculara ise bu ortamda kendilerine en uygun olanı seçmek kalıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *